Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasza siatkarka trenuje z chłopakami z GKPS pod okiem taty i mamy. Teraz zdobyła srebrny medal MP

Marek Podraza
W Częstochowie odbył się XXII Ogólnopolski Finał Minisiatkówki Kinder + Sport 2016. W zawodach startowało ponad 1200 finalistów, wyłonionych z przeszło 41 tysięcy uczestników poprzez eliminacje wojewódzkie w trakcie całego roku.

Po trzy najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z każdego województwa w poszczególnych kategoriach wiekowych: dwójek, trójek i czwórek, rywalizowało ze sobą na 36 boiskach w pięciu halach sportowych. W rywalizacji dziewcząt w kategorii czwórek występowała zawodniczka GKPS Gorlice Julia Chmura, na co dzień uczennica MZS nr 6 w Gorlicach.

- W bieżącym sezonie Julia reprezentuje barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Krynica, z którym wywalczyła mistrzostwo rejonu oraz województwa małopolskiego, co dało awans na XXII Finał Ogólnopolski - informuje nas Tomasz Chmura, tata siatkarki i zarazem jej trener.

Drużyna w składzie: Martyna Czyrniańska, Julia Chmura, Katarzyna Dutka, Patrycja Piwowar, Daria Prusak i Julia Bober, pod wodzą trenera Krzysztofa Poprawy, zajęła II miejsce, uzyskując tytuł wicemistrzyń Polski. - Julia wraz z koleżankami rozegrała 13 trudnych, a niejednokrotnie dramatycznych spotkań. Dziewczyny w pierwszym dniu pokonały MOSM Tychy II, UKS CzwórkęWłocławek, KS Pałac Bydgoszcz, UKS 22 Kraków oraz LKS Wrzos Między- borów - mówi tata Julii.

W drugim dniu siatkarskich zmagań nasze wicemistrzynie rywalizowały z MKS Dwójka Zawiercie, KS Metro Warszawa i MOSM Tychy II, a następnie rozpoczęły walkę o awans do najlepszej czwórki turnieju. - Grupa była bardzo trudna. Grały w niej: UKS Atena Warszawa - wicemistrz Polski 2015, MOSM Tychy I - mistrz Polski 2015, MKS MOS V LO Rzeszów i nasza drużyna, która z drugiego miejsca za drużyną z Rzeszowa awansowała do pierwszej czwórki turnieju - komentuje Tomasz Chmura.

W półfinale drużyna Julki pokonała UKS Czwórkę Aleksandrów Łódzki 2:1. W finałowym spotkaniu o złote medale nasze dzielne i waleczne młode siatkarki uległy GTS PLAS Goleniów/Baranim Gryfice.

- Dziewczyny przeżyły przygodę życia, w której było wiele radości oraz pozytywnych emocji. Te pozostaną im na pewno w pamięci na długie lata. Na turnieju byli reprezentanci Polski w piłce siatkowej: Sebastian Świderski oraz Piotr Gruszka, którzy przyglądali się rywalizacji dzieci oraz pozowali do wspólnych fotek - dodaje Tomasz Chmura.